Automatiniai širdies defibriliatoriai kiekvienoje Inchcape Lietuva atstovybėje

Defibriliatorius – efektyviausia pasaulyje žinoma gaivinimo priemonė, kurią staigaus širdies sustojimo atveju darbe ar viešoje vietoje per trumpiausią įmanomą laiką gali panaudoti kiekvienas iki atvykstant greitajai medicinos pagalbai ir išgelbėti gyvybę.

Nuo 2023 metų rugsėjo 15 d. automatiniais išoriniais defibriliatoriais (POWERHEART G5 (ZOLL)), esant poreikiui, galės pasinaudoti mūsų darbuotojai ir bendruomenės esančios netoliese. Tai svarbus ir reikšmingas žingsnis, mūsų, kaip atsakingo verslo, strategijos įgyvendinimo link. Defibriliatorius rasite visose Inchcape Lietuva atstovybėse:

🔵 Vilniuje (Laisvės pr. 137, Vilnius ir Ozo g. 10 A, Vilnius)

🔵 Kaune (Islandijos pl. 31, Kaunas; Veiverių g. 150, Kaunas)

🔵 Klaipėdoje (Žiedo g. 2, Sudmantai; Svajonės g. 40, Klaipėda).

Anot sveikatos ekspertų, tokie automatiniai išoriniai defibriliatoriai yra išmanūs ir patikimi kompiuterizuoti prietaisai, kurie garso ir vaizdo nurodymais padeda saugiai atlikti defibriliaciją, tai gali padaryti net specialių žinių neturintis žmogus.

Atidarius prietaisą, žmogus išgirsta garsinius ir mato tekstinius nurodymus, ką daryti ir koks turi būti tolimesnis gaivinimo veiksmas. Prie nelaimės ištikto žmogaus prijungus elektrodus, prietaisas pats išanalizuoja širdies veiklą, nurodo, ar reikalinga defibriliacija, o jei reikalinga, ją atlieka.

Kas yra defibriliatorius?

Automatinis išorinis defibriliatorius – tai kompiuterinis prietaisas, kuris analizuoja širdies ritmą, atpažįsta sutrikimą ir išskiriamu elektros impulsu atkuria normalų širdies darbą. Aparatai įgarsinti kiekvienos šalies valstybine kalba, įjungus tereikia laikytis nurodymų.

Aparatas pats skiria būkles, reikia ar nereikia defibriliuoti, jį naudoti yra ganėtinai paprasta ir saugu. Defibriliuoti galima žmones nuo 1 metų amžiaus pasirinkus atitinkamą defibriliacijos režimą. Defibriliacija priskiriama pradinio gaivinimo priemonėms, nes tai – pats efektyviausias skilvelių virpėjimo, skilvelių plazdėjimo ir hemodinamiškai nestabilios skilvelių tachikardijos gydymo metodas.

 

Trumpi klausimai-atsakymai, kaip ir kada naudoti aparatą

Kas gali naudoti defibriliatorių? Jį gali naudoti kiekvienas, tam nereikia medicininio išsilavinimo.

Kada naudoti? Kada asmuo be sąmonės, nekvėpuoja.

Kaip naudoti?

  1. Paprašykite, kad aplinkiniai skubiai kviestų greitąją medicinos pagalbą – skambintų numeriu 112.
  1. Atidarykite defibriliatoriaus dangtelį. Padėkite aparatą šalia nukentėjusiojo galvos, sekite aparato žodinius nurodymus. Svarbu! Ir sėkmingo, ir nesėkmingo gaivinimo atvejais elektrodai paliekami, juos nuims atvykę greitosios pagalbos medikai.