BMW atnaujina 4 seriją: pasirodys nauja visais ratais varomo elektromobilio versija

Vokietijos automobilių koncernas BMW paskelbė apie atnaujinamus 4-tosios serijos automobilius – elektromobilį „BMW i4“ bei vidaus degimo variklius turinčius „BMW 4 Gran Coupe“. Naujieji modeliai pasižymės ir dizaino, ir technologiniais patobulinimais, tarp kurių – ir nauja „i4“ elektromobilio versija.

 

Debiutuosianti naujausia, jau ketvirtoji „BMW i4“ elektromobilio versija „i4 xDrive40“ turės išmaniąją visų varančiųjų ratų sistemą. Šio modelio variklio maksimali galia sieks 295 kW/401 AG, o nuo 0 iki 100 km/val. greitį „i4 xDrive40“ išvystys vos per 5,1 sekundės.

 

Viena įkrova naujasis elektromobilis sugebės įveikti 444–548 km atstumą, vertinant pagal WLTP standartą. Per kintamos elektros srovės jungtį (AC) elektromobilį bus galima įkrauti maksimalia 11 kW galia, o greitojo įkrovimo stotelėse (DC) – net 205 kW galia.

 

Nauji išorės dizaino elementai

Liepos mėnesį pasirodysiantys atnaujinti 4 serijos modeliai turės naujo dizaino priekinius LED žibintus. Integruotos vertikalios LED juostos tarnaus ir kaip dienos šviesų žibintai, ir kaip posūkių signalai bei kaip šoninio apšvietimo šaltinis posūkio metu. Užsisakę „Comfort Access“ paketą galės mėgautis išskirtine priekinių žibintų šviesų animacija atrakinant automobilį. Papildomos komplektacijos sąraše bus ir priešprieša važiuojančių automobilių akinimo išvengti padedantys adaptyvieji matriciniai LED tolimųjų šviesų žibintai.

 

Įspūdingai atrodys ir papildomai užsakomi galiniai lazeriniai žibintai – tokie, kokius turi sportiniai „BMW M4 CSL“ modeliai.

 

„i4“ elektromobilis taip pat turės ir naujo, pusiau atviro dizaino priekines groteles. Standartiškai grotelės turės matinę chromo apdailą, tačiau papildomai bus galima pasirinkti blizgų juodos spalvos apvadą.

 

Atnaujinti 4 serijos modeliai taip pat turės dvi naujas kėbulo spalvas – „New Cape York metallic“ ir „Fire Red“. Norintys dar didesnio išskirtinumo galės užsisakyti iš BMW siūlomų individualių spalvų, taip pat pasirinkti „M Sport“ ir „M Performance“ apdailos paketus.

 

Patobulinimai – ir salone

Miuncheno gamykloje gaminamų patobulintų modelių salone – naujo dizaino vairas. Jau standartinėje įrangoje ant jo bus montuojamos ir pavarų perjungimo svirtys. Už papildomą mokestį bus galima užsisakyti ir sportinį odinį M vairą, turintį suplokštintą vairo apačią ir raudoną juostą vairo viršuje, žyminčią centrinę vairo poziciją.

 

Salono centre – interaktyvus, didelis BMW lenktas ekranas. Atnaujintame modelyje, panaudodami šio ekrano galimybes, dizaineriai dar labiau minimizavo fizinių jungiklių poreikį. Todėl nuo šiol 4 serijos modeliuose ventiliacijos ir klimato kontrolės funkcijas bei papildomai užsakomas šildomas sėdynes ir šildomą vairą dabar bus galima valdyti lietimu per ekraną, balso komandomis, o vėdinimo atveju – ir naudojant naujus oro angų reguliavimo valdiklius.

 

Gausesnė technologinė įranga

Atnaujinti modeliai taip pat turės ir gausesnę standartinę komplektaciją. Pavyzdžiui, joje bus „BMW Live Cockpit Plus“ sistema su debesijos pagrindu veikiančia „BMW Maps“ navigacija. Ji leidžia elektromobilių vairuotojams optimaliai suplanuoti maršrute įkrovimo taškus, jeigu tokių prireiktų. Standartiškai atnaujintuose modeliuose bus integruotas ir 5G ryšys.

 

Visi „4 Gran Coupe“ modeliai su vidaus degimo varikliais taip pat jau standartiškai turės automatinę aštuonių laipsnių „Steptronic Sport“ pavarų dėžę. Iš viso BMW siūlo net 5 skirtingas versijas su vidaus degimo varikliais. Tarp jų „4 Gran Coupe" su benzininiu 275 kW/374 AG šešių cilindrų varikliu „BMW M440i xDrive Gran Coupe“, du keturių cilindrų benzininiai varikliai, šešių cilindrų dyzelinis agregatas ir keturių cilindrų dyzelinis variklis. Šešių cilindrų benzininiuose varikliuose ir keturių cilindrų dyzeliniame agregate įdiegta 48 V švelnaus hibridinio variklio technologija.