„Mini“ pristatė naujos kartos „Cooper SE“ ir „Countryman C“ automobilius

Automobilių prekės ženklas „Mini“ Lietuvoje pristatė naujos kartos elektromobilį „Mini Cooper SE“ ir benzininio variklio „Mini Countryman C“ modelius. Šie automobiliai pasižymi ne tik patikimomis eksploatacinėmis savybėmis, bet ir kompaktiškais salonais, minimalistiniu dizainu bei įvairiomis papildomomis funkcijomis.

„Naujieji „Mini Cooper SE“ ir „Countryman C“ yra išskirtiniai savo inovacijomis ir patobulinimais. Pavyzdžiui, elektrinis „Cooper SE“ viena įkrova leis nuvažiuoti daugiau nei 400 km. Taigi, tai geriausias būdas patirti „Mini Cooper“ automobilio vairavimą su nulinėmis emisijomis. Tuo metu „Countryman C“ iš naujo apibrėžia universalumą. Aprūpintas patobulintomis galimybėmis, įskaitant pasirenkamą ALL4 visų varančiųjų ratų sistemą, jis siūlo neprilygstamą valdymą tiek kelyje, tiek bekelėje. Taip pat šiuose automobiliuose mus pasitinka erdvus interjeras, pažangios technologinės funkcijos, tarp kurių „Apple CarPlay“. Taigi, šie modeliai įkūnija mūsų įsipareigojimą diegti naujoves, siūlant klientams žvilgtelėti į tvaraus ir didelio našumo vairavimo ateitį“, – sako „Inchcape Lietuva“ generalinis direktorius Aurimas Tamašauskas.

Vairavimas be rankų tampa realybe

Net 160 kW/218 AG galią ir 330 Nm sukimo momentą siekiantis penktosios kartos elektrinis „Mini Cooper SE“ užtikrina maksimalų automobilio vikrumą. Lyginant su ankstesniaisiais modeliais, naujosios kartos automobilio puikią važiavimo dinamiką lemia padidinta tarpvėžė bei platesnė ratų bazė.  Automobilis nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgėja per 6,7 sek., o 54,2 kWh talpos baterija vienu įkrovimu leidžia nuvažiuoti net 402 km atstumą. Naudojant greitąjį įkrovimą gali pakakti vos 30 minučių tam, kad akumuliatorius būtų įkrautas nuo 10 proc. iki 80 proc. Visą krovimo procesą vairuotojas gali stebėti ir optimizuoti Mini programėlėje

Naujasis trečios kartos bazinis „Mini Countryman C“ turės 125 kW/170 AG galios variklį, o jo 280 Nm sukimo momentas ir efektyvi „TwinPower Turbo” technologija užtikrins reikiamą galią ir veržlumą, prie kurio yra pripratę „Countryman“ vairuotojai. „Countryman C“ galės išvystyti maksimalų 212 km/val. greitį, o per 8,3 sekundės įsibėgės nuo 0 iki 100 km/val. Modelis puikiai subalansuoja našumą su ekologiniu sąmoningumu – automobilyje integruota lengvoji hibridų technologija, išnaudojanti stabdymo metu susidarančią energiją. Ji padeda sumažinti automobilio degalų sąnaudas ir išmetamųjų teršalų kiekį

Dar viena svarbi inovacija „Mini Countryman C“ automobilyje – „Driving Assistant Plus“ technologija, kuri turi vadinamojo antrojo lygmens automatinio vairavimo funkcionalumą važiuojant greitkelių tipo keliais. Ši technologija leis vairuotojui atitraukti rankas nuo vairo važiuojant iki 60 km/val. greičiu, su sąlyga, kad vairuotojas toliau atidžiai stebės situaciją kelyje ir bus pasiruošęs perimti valdymą, jeigu to prireiktų.

Nauji žibintai ir kompaktiškumas

Abu automobiliai dėmesį atkreipia savo dizaino sprendimais, o į akis krenta atnaujinti žibintai. „MINI Cooper SE“ LED priekiniai apvalūs žibintai pabrėžia automobilio charakterį ir sustiprina jo unikalią išraišką, o skirtingo dizaino šviesos režimus lydi kruopščiai sukurtos pasisveikinimo ar atsisveikinimo animacijos. Dėl Mini skiriamuoju ženklu tapusių proporcijų – trumpo variklio dangčio ir kontrastingai ilgos ratų bazės – „Mini Cooper SE“ puikiai išsiskiria mieste savo klasikinio dizaino bruožais ir šiuolaikiška estetika.

Tuo metu naujojo „Mini Countryman C“ dizainas pasižymi reikšmingais pokyčiais – padidėjusiais matmenimis. Naujasis šio automobilio modelis bus 13 centimetrų ilgesnis ir 8 centimetrais aukštesnis už savo pirmtaką. O 202 mm prošvaisa ir dinamiška važiuoklė bekelėje užtikrins pravažumą ir papildomą saugumą ar komfortą vairuotojui bei keleiviams. Kompaktinio visureigio praktiškumą padidina tai, jog standartinėje komplektacijoje automobilis turi bėgius, skirtus pritvirtinti stogo bagažinei. Viena ryškesnių dizaino detalių – stilingas, lakoniško dizaino statramstis, kurio spalva – tokia pat kaip ir stogo.

Komfortas ir funkcionalumas salone

Nauji sprendimai automobilių salonuose suteiks interjerui dar daugiau išraiškingumo. Centrinis OLED ekranas, kuriame informaciją vairuotojas ar keleiviai galės valdyti vos keliais prisilietimais ar balso komandomis, nustato naują standartą, o „Mini Experience“ režimų gausa suteikia galimybę individualizuoti aplinką automobilyje. Kiekvienas režimas sukurtas taip, jog neblaškytų dėmesio, tačiau paįvairintų bei užtikrintų visišką komfortą, o daugybę funkcijų, tarp kurių navigacija, skambučiai ir pramogos, „Cooper SE“ galima valdyti „Mini“ balso asistentu. 

Triduris „Mini Cooper SE“ talpina 4 žmones, o erdvesnio „Countryman C“ salone galės tilpti iki penkių suaugusiųjų. Vizualiai erdvę padidins ir automobilyje integruotas panoraminis stogas. Komfortiškiau jausis ir automobilio gale važiuojantys keleiviai, nes trijų galinių sėdynių atlošus bus galima individualiai reguliuoti net šešiose padėtyse, o galines sėdynes – paslinkti 13 cm, taip sukuriant papildomos erdvės kojoms arba išplečiant bagažinės talpą. Dar daugiau erdvės bagažui galima turėti nulenkiant galines sėdynes (jos lenkiamos santykiu 40:20:40) – taip automobilio bagažinės talpa išplečiama nuo 450 iki 1460 litrų.

Abiejų modelių kaina Lietuvoje prasideda nuo 41 tūkst. eurų, o juos apžiūrėti galima oficialiame Vilniaus „Mini“ salone. Automobilį „Countryman C“ Lietuvoje jau galima išbandyti, o „Mini Cooper SE“ netrukus taip pat bus prieinamas bandomiesiems važiavimams.